Στο Ίδρυμα Μελίνα Μερκούρη πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση της μαρινιέρας και του t-shirt που σχεδίασε ο Jean Paul Gaultier προς τιμήν της Μελίνας Μερκούρη, μέσα από ένα δημιουργικό installation που επιμελήθηκε η σκηνογράφος και ενδυματολόγος Εύα Νάθενα.
![tumblr inline nnmyr0LRar1r56bid 540 Η παρουσίαση της συλλεκτικής μαρινιέρας του Gaultier](https://efrontrow.gr/wp-content/uploads/2021/12/tumblr_inline_nnmyr0LRar1r56bid_540.jpg)
Διαβάστε περισσότερα στο: http://www.in2life.gr/views/efrontrow/iloveit/efrontrowarticle/384819/h-paroysiash-ths-syllektikhs-marinieras-toy-gaultier.html