Σε μια ατμοσφαιρική βραδιά κάτω από τον έναστρο ουρανό της Αθήνας, πριν από λίγες ημέρες το Athens Capital Hotel – MGallery Collection πραγματοποίησε το opening party του Mappemonde Restaurant Bar & Lounge, εγκαινιάζοντας και επίσημα τη φετινή καλοκαιρινή σεζόν.
![a305993 Το opening party του Mappemonde Restaurant Bar & Lounge](https://efrontrow.gr/wp-content/uploads/2024/06/a305993-1104x730.jpg)
![a305976 Το opening party του Mappemonde Restaurant Bar & Lounge](https://efrontrow.gr/wp-content/uploads/2024/06/a305976-1168x730.jpg)
Το δημοφιλές rooftop στον 10ο όροφο του πολυτελούς ξενοδοχείου με τη συγκλονιστική πανοραμική θέα και την κοσμοπολίτικη αισθητική, υποδέχτηκε φίλους και συνεργάτες λίγο μετά το ηλιοβασίλεμα, σε ένα poolside party, που τα είχε όλα: υπέροχα vibes, απολαυστικά signature cocktails, γευστικά tapas, λαμπερές παρουσίες και φυσικά τις ξεχωριστές μουσικές επιλογές της γνωστής ραδιοφωνικής παραγωγού και DJ Εύας Θεοτοκάτου.
![a305991 Το opening party του Mappemonde Restaurant Bar & Lounge](https://efrontrow.gr/wp-content/uploads/2024/06/a305991-1170x614.jpg)
Αξίζει να σημειωθεί πώς το Mappemonde Restaurant Bar & Lounge ενθουσίασε από την πρώτη στιγμή λειτουργίας του το αθηναϊκό κοινό με το γαστρονομικό του στίγμα, καθιστώντας το έναν από τους κορυφαίους all-day restaurant προορισμούς, που έχουν κερδίσει επάξια τον τίτλο του πιο ειδυλλιακού σημείου στο κέντρο της πόλης, και μια όαση χαλάρωσης που υπόσχεται να κάνει τις ζεστές καλοκαιρινές νύχτες μοναδικές, προσφέροντας αξέχαστες στιγμές στους επισκέπτες του.
![a305994 Το opening party του Mappemonde Restaurant Bar & Lounge](https://efrontrow.gr/wp-content/uploads/2024/06/a305994-1170x725.jpg)
![a305978 Το opening party του Mappemonde Restaurant Bar & Lounge](https://efrontrow.gr/wp-content/uploads/2024/06/a305978-530x730.jpg)
![a305984 Το opening party του Mappemonde Restaurant Bar & Lounge](https://efrontrow.gr/wp-content/uploads/2024/06/a305984-1170x726.jpg)
![a305970 Το opening party του Mappemonde Restaurant Bar & Lounge](https://efrontrow.gr/wp-content/uploads/2024/06/a305970-1168x730.jpg)
Για αυτόν το λόγο εξάλλου, ο Executive Chef Δημήτρης Μπούτσαλης, σε συνεργασία με τον Chef de Cuisine Δημήτρη Αρσενίδη και την Pastry Chef Κωνσταντίνα Μακρυγιάννη, επιλέγει αυθεντικές γεύσεις με τη χρήση τοπικών προϊόντων ώστε οι καλεσμένοι του ξενοδοχείου να απολαμβάνουν τις καλύτερες προτάσεις για κάθε περίσταση.
![a305988 Το opening party του Mappemonde Restaurant Bar & Lounge](https://efrontrow.gr/wp-content/uploads/2024/06/a305988-1045x730.jpg)
![a305992 Το opening party του Mappemonde Restaurant Bar & Lounge](https://efrontrow.gr/wp-content/uploads/2024/06/a305992-1170x725.jpg)
![a305997 Το opening party του Mappemonde Restaurant Bar & Lounge](https://efrontrow.gr/wp-content/uploads/2024/06/a305997-1170x635.jpg)
Photos Studio Panoulis